Mój serwer dedykowany działa cały czas. Obecnie u mnie jest zamieszanie w związku z aktualizacją 1.3.2. Nie wiem dlatego, co się dzieje tam teraz. Na nowe modyfikacje trzeba będzie niestety trochę poczekać. Jak się doczekamy będzie można grać na 1.3.2 na dedyku. Ale co potem? To jeszcze trochę odległa przyszłość, ale już wiem, że serwer nie upadnie. Wszystko dzięki mojemu nowemu internetowi. „Bezpieczna” ilość osób na tej nie-neostradzie to 10, czyli zdecydowanie wystarczająco, by można było komfortowo grać.

To jeszcze trochę (albo i więcej) powiem o obecnej sytuacji.

W skrócie — dedyk działa na 1.2.5, a ja czekam na odpowiednie mody na 1.3.2, w ostateczności niektóre będę musiał załatwić (zrobić) sam. I tutaj jest parę nowości. Chcę zlikwidować Bukkita, bo i tak z niego nie korzystamy. Jedyne komendy, które nam daje to /home i /spawn, co mogą załatwić proste mody. Teoretycznie jest jeszcze LapisPortals, ale to już dawno chciałem zlikwidować i po prostu wybudować kolejki lub wykombinować transport z innych modów. Zalet jest kilka. Nie trzeba „podwójnie” czekać na moda, czyli jego wydanie i port na Bukkita. Po drugie, nie wszystkie mody są portowane. Połączenie Bukkita i modów nie jest popularne, stąd niektóre pluginy dziwnie lub źle (nieprzewidzianie) współpracowały z modami.

Tą sprawę jeszcze omówię na posiedzeniu „tych co wiedzą, to wiedzą”. Omówię też z pewnością Team Fortress 2, zwłaszcza, że to obecnie częściej grana gra.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s